Důvěra je v krizi – a značky nejsou výjimkou. Lidé nevěří institucím, médiím ani firmám, a přitom od nich paradoxně očekávají více než kdy dřív. Jak si ale získat důvěru, když svět zaplavují dezinformace, deepfakes a prázdné marketingové pózy? Klíčem je systematické budování reputačního kapitálu. Firmy s vysokým reputačním kapitálem mají snazší přístup k zákazníkům, talentům i financím. Rosťa se zaměří na to, jak reputační kapitál budovat, jak ho měřit a podělí se i o exkluzivní výsledky společného výzkumu s NMS Market Research, které odhalí, co dnes skutečně rozhoduje o důvěryhodnosti značek.
Od roku 1999 pracoval nejprve médiích, od roku 2006 působí v agentuře PR.Konektor. Ve skupině Konektor se zaměřuje na integraci komunikačních technik a odborníků z různých oblastí marketingu. Je lídrem CEE divize mezinárodní sítě Eurocom Worldwide, jednoho z největších celosvětových sdružení nezávislých PR agentur, ve kterém PR.Konektor zastupuje Českou a Slovenskou republiku. Vystudoval sociologii a sociální politiku na Fakultě sociálních věd UK a integrovanou marketingovou komunikaci na VŠFS.
Obsah, který sledujeme, na nás má nepochybně dopad. Jak je ale tento dopad zásadní a hluboký? Dochází k posunu vnímání?
S tímto cílem jsme změřili podvědomé postoje mladých diváků. Na příkladu sketch show „Sex o’Clock: Afterparty“ vám ukážeme, nakolik je tento obsah dokázal ovlivnit při přemýšlení o vlastním těle.
Kristina je vedoucí kvantitativního výzkumu s více než 20 lety zkušeností. Působila ve společnostech TNS Factum a GfK, kde vedla týmy a oddělení zaměřená na značku, reklamu, finance či automotive. Má bohatou praxi s lokálními i mezinárodními výzkumy, zejména v oblasti trackingových studií, chování spotřebitelů a měření efektivity reklamy. Nyní vede tým analytiků a konzultantů, se kterým rozvíjí nové výzkumné metodiky a produkty.
Vede implementaci strategie udržitelnosti a společenského dopadu v mediální skupině CME, která provozuje 6 televizních stanice v regionu střední a východní Evropy, včetně TV Nova. Jejím cílem je minimalizovat uhlíkovou stopu televizních produkcí a inspirovat diváky k udržitelným rozhodnutím. Zabývá se audiovizuálním obsahem se společenským přesahem a jeho vlivem na diváka. Dříve působila jako externí reportérka New York Times, kde se věnovala širokému spektru společenských, politických a kulturních témat v kontextu České republiky. V roce 2017 se podílela na sérii článků, která byla oceněna Pulitzerovou cenou za mezinárodní zpravodajství. Pracovala také pro Kancelář prezidenta republiky, Evropský parlament a řadu národních i mezinárodních klientů jako školitelka mediálních dovedností.
Důvěru je obtížné definovat a měřit, ale zároveň je klíčová pro iniciativy se společenským dopadem. Přístup skrze behaviorální optiku nám může pomoci. Díky němu můžeme problém nedostatku důvěry rozložit a pochopit praktickým a efektivním způsobem – jako soubor jasně definovaných a měřitelných chování, která lze ovlivnit na základě důkazů. Tato prezentace představí behaviorální přístup k navrhování cílených intervencí, které systematicky budují a posilují komunikaci se společenským dopadem.
Expert na behaviorální vědu v Behavioural Insights Team (dříve Nudge Unit), globální konzultační firmě zaměřené na aplikaci behaviorálních principů při řešení složitých výzev. BIT pomáhá vládám, neziskovým organizacím i firmám zlepšovat rozhodování a měnit chování zákazníků na základě datově podložených strategií. Představí, jak behaviorální věda pomáhá vytvářet cílené intervence, které systematicky posilují důvěru a zlepšují společenský dopad komunikace – od očkovacích kampaní přes podporu podnikání mladých až po prevenci obtěžování v dopravě.
Důvěra se stává klíčovou měnou pro značky, které se pohybují v dnešním mediálním prostředí. V prezentaci Andrew popíše, proč je důvěra důležitější než kdy dříve, a podpoří to aktuálními daty a reálnými příklady. Prozkoumá, jak značky úspěšně budují důvěru tím, že se prezentují v širokých mediálních kanálech, a co dělá jejich sdělení efektivním. Uvidíte komunikační kampaně, které v těchto prostředích vynikají, a podrobně rozebereme, proč fungují. Pokud chce vaše značka prorazit hlukem a získat důvěru spotřebitelů, tato přednáška je pro vás nezbytná.
Expert na marketingovou efektivitu a jedna z klíčových osobností výzkumné společnosti System1. Tato platforma pomáhá největším světovým značkám a agenturám vytvářet efektivní reklamy díky hlubokému porozumění emocím a kreativnímu potenciálu. Jejich databáze s více než 100 000 testovanými reklamami přináší cenné poznatky, které zvyšují účinnost kampaní. Na Communication Summitu 2025 Andrew ukáže, proč je důvěra klíčovou měnou dnešního mediálního světa, jak ji značky budují skrze širokosáhlé kanály a které kampaně v tomto ohledu skutečně fungují – vše podložené daty a konkrétními příklady.
Stačí značce, jako je T-Mobile, přilákat nové zákazníky reklamou, která je pobaví nebo která je pohladí po duši? Co vše stojí za novou komunikační platformou #MeziSvými a jak se pracuje s globální značkou na lokálním trhu? Budou nám lidé věřit, když budeme chtít spojit technologii a inovace digitálního světa se světem emocí a hlubokých příběhů?
Cesta do hlubin zákazníkova srdce je dlouhá, náročná a musí v ní věřit celá firma, každý jeden zaměstnanec. V T-Mobilu vidíme, že se tahle cesta vyplácí a že se sliby mají plnit nejen o Vánocích. I proto poslední vánoční kampaň byla předzvěstí toho, co chceme jako značka lidem přinášet a jaké poselství chceme předávat.
V T-Mobilu pracuje šestým rokem. V rámci vedení týmu marketingové komunikace hrála klíčovou roli při tvorbě nové komunikační platformy MeziSvými a marketingových kampaní, které využívají inovativní strategie pro oslovení zákazníků. Od března 2025 se zaměřuje na zastřešení strategie značky napříč firmou a na klíčové projekty skupiny Deutsche Telekom. Iva má za sebou více než dvacet let zkušeností z reklamních agentur, jako jsou TBWA, McCann, Ogilvy nebo Publicis, kde působila na pozicích Account Director či Managing Director. Pracovala na koordinaci značky Dove jako CEE Account Director pro více než 17 zemí a stála u zrodu platformy „Real Beauty“. Má rozsáhlé zkušenosti s Mastercard komunikací napříč zeměmi s kampaní „Priceless“, ale také s prací pro silné lokální brandy, jako Komerční banka, Stock Plzeň, O2, Zentiva nebo ČEZ.
Až 20 % populace je neurodivergentní – a přesto se na tyto lidi ve světě komunikace a reklamy dosud téměř nemyslelo. Přitom vnímají svět i značky často úplně jinak než většina. Co to vlastně neurodiverzita je? Proč rčení „great minds think alike“ spíš neplatí? Jak vypadá svět neurodivergentních lidí a jak naopak svět vidí je? Můžeme diagnózy jako autismus, ADHD nebo třeba dyslexii vnímat i pozitivně? A co to všechno znamená pro svět komunikace? Po této přednášce rozhodně budete mít o čem přemýšlet!
Vedoucí strategie a koučka, kterou fascinuje lidské chování a s nadšením pomáhá značkám i jednotlivcům dosáhnout jejich cílů. Držitelka prestižního IPA Brand Excellence Diploma z Londýna nyní dokončuje studium na švédském Hyper Islandu. Její přednášky jsou inspirativní, někdy provokativní – a vždy vás přimějí nahlédnout na věci z nové perspektivy.
Neexistuje žádná vnější síla, která by měla na lidské chování větší vliv než kultura – tečka. Značky a komunikátoři, kteří to pochopili, dokážou tuto sílu využít k ovlivnění chování a šíření myšlenek. Tato prezentace se zaměří na anatomii kulturní relevance a důvěry – rozklíčuje, jak kultura formuje vnímání a jaké mechanismy stojí za tím, že se určité myšlenky nebo vzorce šíří dál.
Globálně uznávaný stratég, který pomáhal budovat značky jako Apple či Nike a působil jako digitální stratég Beyoncé. Dnes vyučuje na University of Michigan a je autorem bestselleru For the Culture, kde zkoumá vliv kultury na lidské chování a její roli při budování silných, autentických značek.
Důvěra v tradiční média klesá a vztah si s nimi uživatel neudělá. Ten se ale pokoušejí vytěžit influenceři. Dokážou skutečně zhmotnit autenticitu, kterou slibují, nebo jen prodávají iluzi vlivu?
V mediálním světě se pohybuje od roku 2004, kdy se začal věnovat sportovní novinařině, ale v průběhu času se přes PR a marketingové agentury posunul do mediálních agentur. Nejvíce času strávil v digitálním oddělení agentury EssenceMediacom (dříve Mediacom Praha), kde také potkal Marka Bačo. Během této doby spolu s kolegy založil instagramový profil Svět Influencera, který od založení v roce 2019 spravuje. Aktuálně se pohybuje na straně zadavatele.
Je hlavním mediálním stratégem a výkonným ředitelem v mediální a komunikační agentuře EssenceMediacom Prague. Marek se mimo tvorby strategií podílí také na inovacích v rámci mediálních a obsahových služeb. Vystudoval marketingovou komunikaci na VŠFS a v marketingu a médiích se pohybuje přes 20 let. Má za sebou bohaté manažerské a marketingové zkušenosti, které nasbíral především v digitálních, kreativních a mediálních agenturách. Před nástupem do EssenceMediacom dlouho řídili obchod a client service ve výkonnostní agentuře H1.cz, kde také dohlížel na kampaně řady předních ecommerce klientů v České republice a na Slovensku.
Kultovní souboj různých pohledů na stejné téma. Vy rozhodnete, komu věříte nejvíc.
Už 10 let propojuje značky s influencery a pomáhá firmám zvyšovat tržby i povědomí o značce. Zakládá si na férovém a etickém přístupu — i proto se podílel na vzniku etického kodexu Férový influencer. Spolupracoval na kampaních pro značky jako Komerční banka, Košík.cz, Shoptet, Husky nebo Akademie věd ČR.
Ve světě showbyznysu a Instagramu se pohybuje více než 9 let, převážně jako manažer influencerů a známých osobností. Mezi jeho současné klientky patří Dominika Myslivcová, Andrea Pomeje nebo Denisa Nesvačilová. Na rozdíl od mnoha jiných manažerů nezůstává v zákulisí – často vystupuje po boku těch, se kterými spolupracuje. V posledních letech navíc rozvíjí i vlastní profil a funguje jako mikroinfluencer.
Věnuje se strategickému marketingu a sociálním sítím s důrazem na výkonnost a byznysový dopad. Specializuje se primárně na mediální brandy a jejich fungování na sociálních sítích. V rámci skupiny Mafra má na starosti social a brand strategie. Soustředí se na to, aby jednotlivé značky na sociálních médiích propojovala a posilovala jejich výkon. V minulosti působila jako Head of Social Media pro FTV Prima a aktuálně externě spolupracuje na budování brandu Prima COOL na sociálních sítích. Nepomáhá ale jen brandům, ale i nejrůznějším influencerů se správou jejich profilů a kampaní.
PR tým IKEA otevřel diskuzi o scoringu mediálních výstupů. Mediaboard našel cestu technického řešení. Správné vyhodnocení dopadu komunikace je jedním z dílků puzzle, které poskytuje cenné informace pro strategické rozhodování nejen při budování značky. Díky scoringu můžeme lépe porozumět, zda byla snaha v nastavené strategii PR úspěšná a odpovídala cílům. Prostřednictvím Mediaboardu se dozvíte, jaká metodika stojí v pozadí celého řešení. IKEA nasdílí, jak s novou metrikou pracuje a proč vznikla potřeba něco takového ve firmě zavést.
Marek má více než 15 let zkušeností v oblasti komunikace. Téměř 10 let působil v PR agentuře a posledních 5 let vede PR tým společnosti IKEA v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Mezi jeho kompetence patří řízení reaktivní, proaktivní a aktivní externí komunikace prostřednictvím médií a strategických vztahů s influencery, podpora interní komunikace a vedení krizové komunikace.
Taky máte na svém webu na stránce “o nás” sepsané mise, vize, hodnoty? Svého času to byla skvělá móda a shodou okolností tam všechny značky měly napsáno skoro to stejné. Co třeba otevřenost – inovace – kvalita? :-D Mohlo by se zdát, že mít hodnoty je floskule, přežitek, hype. Karel nám ale ukáže, jak hodnotově řídit značku, rozvíjet firmu, navenek i zevnitř. Ukážeme si konkrétní příklady, nějaký ten brand model a určitě se těšte na konkrétní doporučení čím a jak začít právě vaši značku stavět na hodnotách.
Karel v reklamě a marketingu pracuje víc jak 20 let. Za posledních 10 let ve své firmě BRAND.FAMILY vytvořil marketingové a brand strategie stovkám firem. Konzultuje, přednáší na NEWTON Univerzity a v neposlední řadě pomáhá řídit značku báječné eko drogerii z Moravy – Tierra Verde. Říká o sobě, že je šašek králů – ten co králům smí říkat pravdu. A že se u toho můžou i pobavit. Tak se nechme překvapit.